Pomoc

W tym miejscu znajdziesz odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.
Zapraszamy do współpracy.

Na czym polega frezowanie?

Najczęściej stosowaną metodą obróbki materiałów twardych jest frezowanie, które wykorzystuje się głównie do cięcia powierzchni płaskich. Proces frezowania polega na użyciu wrzeciona frezującego.

Jakie korzyści daje frezowanie, a jakie cięcie?

Frezowanie stosuje się głównie do obróbki materiałów twardych (np. sklejka, plexi, aluminium, grube PCV itp.) przy użyciu kilku rodzajów noży. W przypadku zastosowania tej metody można wykorzystać frezy o różnym kształcie, co pozwala uzyskać krawędzie o różnorodnych kształtach, np. zaokrąglonych. Cięcie wykonuje się za pomocą noża aktywnego bądź wleczonego – stosuje się go do krojenia materiałów miękkich (tektura, papier, PCV do 5 mm gr., pianki, tkaniny, wykładziny itp.). Metoda cięcia jest z zasady metodą szybszą od frezowania oraz czystszą, co oznacza, że po cięciu materiałów nie pozostają żadne wióry, tak jak w przypadku frezowania. Dokonując cięć, można uzyskać drobniejsze, bardziej szczegółowe elementy.

Jak przygotować projekt do cięcia / frezowania?

Przygotowaliśmy pełny opis w którym możesz dokładnie przeczytać jak przygotować projekt do cięcia lub frezowania

Jakie są formy płatności?

Akceptujemy przedpłatę na konto w formie płatności internetowej przy wykorzystaniu rozwiązania Przelewy24.

Ile trwa czas produkcji?

Uzależniony jest on od rodzaju materiału oraz stopnia komplikacji wykonywanej pracy. Standardowo potrzebujemy ok. 3 dni roboczych od momentu otrzymania kompletnego zamówienia.

Czy można wykonać pracę na swoim materiale?

Oczywiście. Ważne! Jeżeli materiał jest nietypowy, najpierw musimy wykonać na nim próbę, aby móc dobrać odpowiednią technologię oraz parametry obróbki. W tym wypadku prosimy o dostarczenie większej ilości materiału od wymaganej. Uwaga! Nie ponosimy odpowiedzialności za jakość powierzonego materiału, dlatego też może zdarzyć się, że możemy odmówić wykonania zlecenia, jeśli materiał nie będzie spełniał naszych norm jakościowych.

Czy oferujecie wysyłkę realizacji?

Tak, jak najbardziej. Ceny wysyłek zaczynają się już od 15 złotych brutto. Ceny przesyłek ponadgabarytowych obliczamy indywidualnie.

Czy przy zlecaniu realizacji należy założyć zapas (spad) materiału?

Jeśli realizujemy zamówienie z użyciem naszego materiału, zawsze uwzględniamy zapas. Gdy przystępujemy do pracy na materiale klienta, potrzebujemy min. 10% więcej materiału w celu wykonania prób oraz ewentualnych doróbek.

Jakie usługi oferujecie dodatkowo?

Nasze usługi to także druk cyfrowy (solvent, UV) na przeróżnych materiałach, a także produkcja wszelkiego rodzaju POS-ów i kasetonów. Świadczymy również usługę montażu zamówionych materiałów reklamowych.

Zadaj swoje pytanie

Porady

Elewacja wentylowana: jak i z czego ją wykonać?

Elewacja wentylowana: jak i z czego ją wykonać?

Zastanawiasz się nad montażem elewacji wentylowanej? Poznaj jej zalety, dowiedz się, z czego powstaje i jak wygląda ułożenie wszystkich jej elementów, by zapewniała swoją podstawową funkcję: lepszą cyrkulację powietrza.

Czytaj więcej
Elementy dekoracyjne do wnętrza - z jakich materiałów je wykonać?

Elementy dekoracyjne do wnętrza - z jakich materiałów je wykonać?

Aby pomieszczenia szybko nabrały wyjątkowego charakteru, można do ich aranżacji wykorzystać dekoracje. Oto propozycje, jak w prosty sposób odmienić swoje mieszkanie.

Czytaj więcej
Jak wykorzystać tkaninę we wnętrzu

Jak wykorzystać tkaninę we wnętrzu

Tkanina to nowoczesna, estetyczna i ekskluzywna dekoracja biur, mieszkań, a także forma reklamy, która idealnie sprawdzi się we wnętrzach biurowych, restauracyjnych, hotelowych, jak również na targach, konferencjach, w sklepach czy salonach sprzedaży.

Czytaj więcej
Sposoby wygłuszania mieszkania

Sposoby wygłuszania mieszkania

Dokucza Ci hałas pochodzący z innych pomieszczeń? Chcesz odizolować swoje mieszkanie od dźwięków dochodzących z zewnątrz? Potrafimy znaleźć na to rozwiązanie.

Czytaj więcej
Cięcie sklejki, mdf. Frezowanie dibondu. Obudowa kaloryfera na wymiar.

Jakie materiały, możesz zastosować do obudowy grzejnika

Kaloryfery zwykle należą do tych najmniej atrakcyjnych elementów wyposażenia naszego domu czy mieszkania. Niestety mimo coraz nowocześniejszego designu zwykle nadal nie są tym, co dodaje uroku pomieszczeniu. Często ma się wręcz wrażenie, że mimo remontu wnętrzom nadal czegoś brakuje, coś psuje ich charakter – to właśnie kaloryfery. Dlatego aby ukryć nieciekawie wyglądające grzejniki lub je ozdobić, możesz wykorzystać osłony, maskownice albo bardziej solidne obudowy.

Czytaj więcej