Jakie materiały, możesz zastosować do obudowy grzejnika

Cięcie sklejki, mdf. Frezowanie dibondu. Obudowa kaloryfera na wymiar.

To, co na początku wydawało się nieciekawe wizualnie, finalnie ma szanse stać się piękną ozdobą Twojego salonu, pokoju lub kuchni. Zabudowane przy pomocy specjalnych osłon kaloryfery nabierają szlachetnego wyglądu – doskonale pasują do klasycznych wnętrz ze sztukateriami, kasetonami i boazerią angielską. Osłony sprawdzą się także w nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeniach. Wszystko bowiem zależy od ich formy, a tu wybór jest szeroki. W naszej firmie tworzymy je na indywidualne zamówienie, zatem idealnie dopasują się do tego, czego Klient dokładnie potrzebuje we własnych czterech kątach.

Dlatego właśnie zamiast zasłaniać kaloryfer meblami lub długimi firanami, co jest przede wszystkim dość niepraktyczne, warto zastosować wyżej wspomniane osłony i maskownice – najczęściej są to perforowane płyty dekoracyjne z ażurowymi wzorami. Posiadają różne kształty i kolory, mogą być jednoelementowe lub składać się z kilku części. Montuje się je przy użyciu uchwytów lub magnesów. To sprawia, że bez trudu możesz je zdjąć, aby np. wytrzeć kaloryfer z kurzu. To rozwiązanie chwalą sobie nasi Klienci.

Grzejniki zabudowujemy również bardziej kompleksowo. Wtedy osłony umieszczamy w trwałej i solidnej ramie. Taka obudowa wygląda bardziej okazale. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji obudów są płyty MDF i HPL. Można zastosować także płyty kompozytowe lub połączenie powyższych materiałów. Dzięki temu osłony otrzymają pożądany wygląd.

Porady

Sprawdź nasze pozostałe porady.

Elementy dekoracyjne do wnętrza - z jakich materiałów je wykonać?

Elementy dekoracyjne do wnętrza - z jakich materiałów je wykonać?

Aby pomieszczenia szybko nabrały wyjątkowego charakteru, można do ich aranżacji wykorzystać dekoracje. Oto propozycje, jak w prosty sposób odmienić swoje mieszkanie.

Czytaj więcej
Jak wykorzystać tkaninę we wnętrzu

Jak wykorzystać tkaninę we wnętrzu

Tkanina to nowoczesna, estetyczna i ekskluzywna dekoracja biur, mieszkań, a także forma reklamy, która idealnie sprawdzi się we wnętrzach biurowych, restauracyjnych, hotelowych, jak również na targach, konferencjach, w sklepach czy salonach sprzedaży.

Czytaj więcej