Sposoby wygłuszania mieszkania

Sposoby wygłuszania mieszkania

Aby wygłuszyć pomieszczenie, warto wykorzystać rożnego rodzaju materiały wygładzeniowe – doskonałym przykładem okazuje się filc. To materiał, który powstaje z wełny wskutek spilśniania, czyli procesu łączenia włókien w zwartą masę. Dzięki temu zyskuje świetne właściwości termiczne i dźwiękochłonne. Od dawna wykładane są nim podłogi w samochodach, dzięki czemu skutecznie ogranicza się hałas w ich wnętrzach. Przy okazji jest niezwykle lekki i wytrzymały.

Filc poza swoimi wyjątkowymi właściwościami wspomnianymi powyżej może także pełnić funkcję dekoracyjną. Wytniesz z niego dowolne kształty, a następnie nakleisz go na ścianę. Dzięki temu nie tylko zredukujesz hałas, ale i dodatkowo upiększysz pomieszczenie. Sam decydujesz o kształcie i kolorze materiału, nam wystarczy jedynie projekt dostarczony w pliku.

Jeśli nie jesteś przekonany do filcu, bo masz np. na niego uczulenie, w naszej firmie znajdziesz jeszcze inne rozwiązania. Pozostałe materiały, które doskonale sprawdzą się w wyciszaniu, to maty do wygłuszania (gąbki różnej gęstości) lub tzw. pułapki akustyczne (sklejka drewniana z odpowiednio wyciętymi otworami). Wszystkie wymienione elementy możesz wykonać u nas.

Gąbki powstają z pianki poliuretanowej lub melaminowej. Ich porowata struktura pozwala dźwiękom docierać w ich głąb, skutecznie ograniczając niepożądany hałas – innymi słowy gąbki pochłaniają fale dźwiękowe.

Pianki są niezwykle proste w montażu. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych narzędzi czy elementów. Wystarczy jedynie klej do ścian. Aby skutecznie wygłuszyć wnętrze, należy je nakleić na każdej ścianie, a nawet suficie. Dzięki temu zabezpieczysz pokój przed takimi dźwiękami jak rozmowy, włączone radio lub telewizja. To niestety nierzadki problem w blokach mieszkalnych.

Inne rozwiązanie to sklejki drewniane, które izolują i wygłuszają pomieszczenia, są niezwykle łatwe w obróbce, wytrzymałe i zachowują sprężystość. Ich zastosowanie cieszy się powodzeniem w salach konferencyjnych, biurach, salach kinowych, hotelach, restauracjach i innych.

 

Porady

Sprawdź nasze pozostałe porady.

Elewacja wentylowana: jak i z czego ją wykonać?

Elewacja wentylowana: jak i z czego ją wykonać?

Zastanawiasz się nad montażem elewacji wentylowanej? Poznaj jej zalety, dowiedz się, z czego powstaje i jak wygląda ułożenie wszystkich jej elementów, by zapewniała swoją podstawową funkcję: lepszą cyrkulację powietrza.

Czytaj więcej
Elementy dekoracyjne do wnętrza - z jakich materiałów je wykonać?

Elementy dekoracyjne do wnętrza - z jakich materiałów je wykonać?

Aby pomieszczenia szybko nabrały wyjątkowego charakteru, można do ich aranżacji wykorzystać dekoracje. Oto propozycje, jak w prosty sposób odmienić swoje mieszkanie.

Czytaj więcej