Sposoby wygłuszania mieszkania

Sposoby wygłuszania mieszkania

Aby wygłuszyć pomieszczenie, warto wykorzystać rożnego rodzaju materiały wygładzeniowe – doskonałym przykładem okazuje się filc. To materiał, który powstaje z wełny wskutek spilśniania, czyli procesu łączenia włókien w zwartą masę. Dzięki temu zyskuje świetne właściwości termiczne i dźwiękochłonne. Od dawna wykładane są nim podłogi w samochodach, dzięki czemu skutecznie ogranicza się hałas w ich wnętrzach. Przy okazji jest niezwykle lekki i wytrzymały.

Filc poza swoimi wyjątkowymi właściwościami wspomnianymi powyżej może także pełnić funkcję dekoracyjną. Wytniesz z niego dowolne kształty, a następnie nakleisz go na ścianę. Dzięki temu nie tylko zredukujesz hałas, ale i dodatkowo upiększysz pomieszczenie. Sam decydujesz o kształcie i kolorze materiału, nam wystarczy jedynie projekt dostarczony w pliku.

Jeśli nie jesteś przekonany do filcu, bo masz np. na niego uczulenie, w naszej firmie znajdziesz jeszcze inne rozwiązania. Pozostałe materiały, które doskonale sprawdzą się w wyciszaniu, to maty do wygłuszania (gąbki różnej gęstości) lub tzw. pułapki akustyczne (sklejka drewniana z odpowiednio wyciętymi otworami). Wszystkie wymienione elementy możesz wykonać u nas.

Gąbki powstają z pianki poliuretanowej lub melaminowej. Ich porowata struktura pozwala dźwiękom docierać w ich głąb, skutecznie ograniczając niepożądany hałas – innymi słowy gąbki pochłaniają fale dźwiękowe.

Pianki są niezwykle proste w montażu. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych narzędzi czy elementów. Wystarczy jedynie klej do ścian. Aby skutecznie wygłuszyć wnętrze, należy je nakleić na każdej ścianie, a nawet suficie. Dzięki temu zabezpieczysz pokój przed takimi dźwiękami jak rozmowy, włączone radio lub telewizja. To niestety nierzadki problem w blokach mieszkalnych.

Inne rozwiązanie to sklejki drewniane, które izolują i wygłuszają pomieszczenia, są niezwykle łatwe w obróbce, wytrzymałe i zachowują sprężystość. Ich zastosowanie cieszy się powodzeniem w salach konferencyjnych, biurach, salach kinowych, hotelach, restauracjach i innych.

 

Porady

Sprawdź nasze pozostałe porady.

Elementy dekoracyjne do wnętrza - z jakich materiałów je wykonać?

Elementy dekoracyjne do wnętrza - z jakich materiałów je wykonać?

Aby pomieszczenia szybko nabrały wyjątkowego charakteru, można do ich aranżacji wykorzystać dekoracje. Oto propozycje, jak w prosty sposób odmienić swoje mieszkanie.

Czytaj więcej
Jakie materiały,  możesz zastosować do obudowy grzejnika

Jakie materiały, możesz zastosować do obudowy grzejnika

Kaloryfery zwykle należą do tych najmniej atrakcyjnych elementów wyposażenia naszego domu czy mieszkania. Niestety mimo coraz nowocześniejszego designu zwykle nadal nie są tym, co dodaje uroku pomieszczeniu. Często ma się wręcz wrażenie, że mimo remontu wnętrzom nadal czegoś brakuje, coś psuje ich charakter – to właśnie kaloryfery. Dlatego aby ukryć nieciekawie wyglądające grzejniki lub je ozdobić, możesz wykorzystać osłony, maskownice albo bardziej solidne obudowy.

Czytaj więcej