Materiały

W naszym asortymencie materiałów znajdziecie zarówno materiały podstawowe, najczęściej poddawane obróbce typu MDF, pcv czy płyta kompozytowa jak i materiały niestandardowe stosowane do produkcji min. elementów dekoracyjnych we wnętrzach typu sklejka, kamień czy granit. Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę propozycji materiałowych.

Podstawowy materiał, z którego produkuje się meble oraz artykuły wykończenia wnętrz takie jak listwy ozdobne lub panele ścienne.

Materiał podbija rynek reklamy. Tworzymy z niego ekspozytory produktowe, zawieszki czy tabliczki pamiątkowe. Sklejka niewątpliwie jest materiałem efektownym. Jest tworzywem praktycznym - giętkim i stabilnym.

Materiał wykorzystywany jako wewnętrzne materiały okładzinowo-izolacyjne, a także do produkcji parapetów, paneli ściennych, podłóg, skrzydeł drzwiowych oraz blatów roboczych.

Materiał znajduje szerokie zastosowanie przede wszystkim w branży meblarskiej. Tworzy się z niego tylne ścianki mebli skrzyniowych, tapicerowanych, elementów szuflad, oprawy luster i obrazów.

Oferujemy frezowanie dibondu, cięcie, wycinanie formatek czy kształtów. Materiał możemy także giąć, nawiercać i zgrzewać. Ta płyta kompozytowa znajduje wiele zastosowań. Pozostaje jednym z najchętniej używanych materiałów w różnych formach reklamy. Doskonale sprawdza się także w charakterze płyty elewacyjnej, na fasady budynku. Jest także popularny w architekturze wnętrz oraz muzealnictwie.

Wykonane zgodnie z najnowszymi trendami, frezowane według Twojego projeku - szybka realizacja i precyzyjne wykonanie

Nietuzinkowa aranżacja fasady budynku czy też wieżowców pokrytych płytami elewacyjnymi HPL nie jest już przypisana tylko określonym rodzajom konstrukcji budowlanych. Dzisiaj wielu inwestorów budynków jednorodzinnych, a nawet obiektów przemysłowych wykorzystuje w swoich projektach ten popularny laminat. Materiał zyskuje także coraz większą popularność w branży wnętrzarskiej przy budowie okładzin ściennych, meblowych i dekoracyjnych na ścianę.

Materiał ten wykorzystuje się przede wszystkim do produkcji korpusów oraz frontów mebli i drzwi przesuwnych.

Znajduje szerokie zastosowanie w branży reklamowej (kasetony, litery przestrzenne). Jest materiałem konstrukcyjnym.

Z miedzi powstają również nieszablonowe meble i elementy dekoracyjne domu, m. in. krzesła, stoły, lampy, wazony, malowidła ścienne.

Materiał wykorzystywany do produkcji armatury, części maszyn w przemyśle samochodowym, elektrotechnicznym, okrętowym czy chemicznym.

Materiał wykorzystywany w przemyśle spożywczym do produkcji pojemników, folii i opakowań. Znajduje szerokie zastosowanie w branży reklamowej do produkcji tablic reklamowych, standów i kubików. Znajduje także zastosowanie w produkcji akcesoriów medycznych.

Materiał wykorzystywany w branży spożywczej do produkcji opakowań żywności i palet. Materiał znajduje także zastosowanie w przemyśle meblarskim przy produkcji m.in. mebli szpitalnych, a także tych do salonów fryzjerskich i kosmetycznych, tworzy się z niego również elementy mebli biurowych, np. wkłady do szuflad

Materiał znajduje zastosowanie w następujących branżach: przemysł maszynowy, samochodowy, elektrotechniczny, elektromaszynowy, elektronika i artykuły gospodarstwa domowego. Wykorzystywany do produkcji włókien, naczyń, opakowań żywności, niewielkich kształtek i obudowań urządzeń elektronicznych.

Materiał wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest przezroczystość, odporność termiczna i wysoka udarność. Stosuje się go do produkcji osłon, ram montażowych urządzeń elektrotechnicznych, obudów i elementów urządzeń AGD czy zbiorników.

Materiał znajduje szereg funkcjonalnych, a zarazem dekoracyjnych zastosowań w przestrzeniach biznesowych. Jednym z najpopularniejszych z nich są przeszklenia obrazów w salach konferencyjnych. To także materiał, z którego tworzy się dekoracyjne aranżacje ścienne w poczekalniach i recepcjach, przeszklenia lamp o różnych kształtach i formach, kolorowe przeszklenia mebli biurowych, a nawet ścianki działowe w powierzchniach biurowych typu open space

Materiały wykorzystywane są głównie jako materiały izolacyjne i wygładzeniowe.

Materiał znajduje zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. To doskonały materiał do tworzenia stoisk sprzedażowo-promocyjnych, szyldów wewnętrznych i tych na zewnątrz budynków, stoisk prezentacyjnych, elementów wyposażenia i wystroju sklepów.

Materiał stosowany m.in. do produkcji karimat.

Materiał wykorzystywany do produkcji mebli jako wypełnienie, ale i do konstrukcji architektonicznych. Karton stosuje się także do produkcji pudełek produktowych, okładek na książki, teczek, pocztówek oraz lekkich opakowań.

Materiał stosowany jest także w przemyśle tytoniowym, ceramice czy elektrotechnice jako materiał do wykonania papieru ściernego, uszczelek lub filtrów. Wykorzystywany także w branży reklamowej do produkcji plakatów, zaproszeń oraz innych produktów niezbędnych do utrzymywania komunikacji z klientem

Tektura jest materiałem nadającym się do druku zarówno offsetowego, jak i fleksograficznego (nie obrabiamy tektury litej).

Matreriał stosuje się do wyklejania tablic reklamowych i informacyjnych, gdzie podkładem jest płaska blacha, płyta PCV, metaplex czy też dibondu.

Materiał wykorzystywane do produkcji elementów dekoracyjnych typu panele ażurowe. W reklamie folie znajdują zastosowanie m.in. w produkcji zawieszek, kiwaków (wobblerów).

Materiał znajduje zastosowanie głównie na rusztowaniach, na placach budowy, na fasadach, na wystawach czy targach.

Materiał wykorzystywany do produkcji przekładek, przydatnych w czasie pakowania kruchych i delikatnych przedmiotów, np. zastawy stołowej, kieliszków, butelek czy wazonów. Tektura falista jest także wykorzystywana przez firmy kurierskie, w magazynach i hurtowniach

Materiał doskonale sprawdza się w druku cyfrowym, do produkcji ekspozytorów (POS / POP), aranżacji przestrzeni targowych. Materiał wykorzystywany jest także m.in. w meblarstwie, aranżacji wnętrz budynków publicznych i prywatnych.

Materiał stosowany jako zabezpieczenia przede wszystkim w przemyśle ceramicznym oraz meblarskim, ale też do transportu szkła oraz urządzeń elektrycznych i elektronicznych, które ochrania przed wstrząsami. Często stosuje się ją w budownictwie, np. jako materiał pochłaniający fale akustyczne

Materiał ten to rodzaj okładziny ściennej i sufitowej, do stworzenia której wykorzystuje się materiały dobrze pochłaniające dźwięk, czyli wyciszające pomieszczenie

Materiały tekstylne stosowane są zarówno w branży odzieżowej jak i reklamowej. Doskonale sprawdzają się jako komponent podświetlanych kasetonów, ram tekstylnych z naciąganą tkaniną. Stanowią doskonałą formę komunikacji z Klientem na witrynach sklepowych czy innych instytucjach typu muzea czy teatry.

Materiał doskonale sprawdza się jako element dekoracyjny do wnętrz, wykorzystuje się go również w projektach krzeseł, foteli, siedzisk, jak również lamp i szafek.

Materiał stosowany jako forma zabezpieczenia nieukończonej budowy czy dachu przed zniszczeniem, nadaje się także jako element do budowy namiotu ogrodowego, wojskowego czy osłony samochodu.

Materiał z serii ekologicznej. Produkt w 100% wykonany z włókien celulozowych – w 100% nadający się do recyklingu. Płyty są mocne, sztywne i stabilne – produkt nie ulega odkształceniom.

Dwustronnie laminowany karton powlekany papierem pół-matowym, przeznaczony do produkcji materiałów POS.

Jeśli potrzebujesz wyciąć lub wyfrezować materiał, którego nie znalazłeś/aś w naszej ofercie, skontaktuje się z nami.
Krawędzie niektórych materiałów po wykonaniu obróbki frezowania wymagają dodatkowego oczyszczenia.