Materiały

W naszym asortymencie materiałów znajdziecie zarówno materiały podstawowe, najczęściej poddawane obróbce typu MDF, pcv czy płyta kompozytowa jak i materiały niestandardowe stosowane do produkcji min. elementów dekoracyjnych we wnętrzach typu sklejka, kamień czy granit. Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę propozycji materiałowych.

Podstawowy materiał, z którego produkuje się meble oraz artykuły wykończenia wnętrz takie jak listwy ozdobne lub panele ścienne.

Materiał ten wykorzystywany jest do budowy ścian działowych, drzwi, blatów, ekologicznych dekoracji do wnętrz.

Materiał wykorzystywany jako wewnętrzne materiały okładzinowo-izolacyjne, a także do produkcji parapetów, paneli ściennych, podłóg, skrzydeł drzwiowych oraz blatów roboczych.

Materiał znajduje szerokie zastosowanie przede wszystkim w branży meblarskiej. Tworzy się z niego tylne ścianki mebli skrzyniowych, tapicerowanych, elementów szuflad, oprawy luster i obrazów.

Materiał ten można między innymi frezować, ciąć, wycinać w nim kształty, giąć, nawiercać i zgrzewać – tym samym pozostaje jednym z najchętniej używanych materiałów w różnych formach reklamy. Doskonale sprawdza się także w charakterze płyty elewacyjnej, na fasady budynku. Popularny także w architekturze wnętrz oraz muzealnictwie.

Wykonane zgodnie z najnowszymi trendami, frezowane według Twojego projeku - szybka realizacja i precyzyjne wykonanie

Nietuzinkowa aranżacja fasady budynku czy też wieżowców pokrytych płytami elewacyjnymi HPL nie jest już przypisana tylko określonym rodzajom konstrukcji budowlanych. Dzisiaj wielu inwestorów budynków jednorodzinnych, a nawet obiektów przemysłowych wykorzystuje w swoich projektach ten popularny laminat. Materiał zyskuje także coraz większą popularność w branży wnętrzarskiej przy budowie okładzin ściennych, meblowych i dekoracyjnych na ścianę.

Materiał wykończeniowy posiada bogatą kolorystykę oraz różnorodne odcienie i faktury, dzięki czemu można wykorzystywać go zarówno w domach nowoczesnych, jak i tych urządzanych w stylu klasycznym.

Materiał ten wykorzystuje się przede wszystkim do produkcji korpusów oraz frontów mebli i drzwi przesuwnych.

Stosuje się go zamiast żeliwa i stali, gdyż gwarantuje lepsze tłumienie drgań, dłuższy czas użytkowania narzędzia oraz niższy koszt montażu.

Znajduje szerokie zastosowanie w branży reklamowej (kasetony, litery przestrzenne). Jest materiałem konstrukcyjnym.

Z miedzi powstają również nieszablonowe meble i elementy dekoracyjne domu, m. in. krzesła, stoły, lampy, wazony, malowidła ścienne.

Materiał wykorzystywany do produkcji armatury, części maszyn w przemyśle samochodowym, elektrotechnicznym, okrętowym czy chemicznym.

Materiał wykorzystywany w przemyśle spożywczym do produkcji pojemników, folii i opakowań. Znajduje szerokie zastosowanie w branży reklamowej do produkcji tablic reklamowych, standów i kubików. Znajduje także zastosowanie w produkcji akcesoriów medycznych.

Materiał wykorzystywany w branży spożywczej do produkcji opakowań żywności i palet. Materiał znajduje także zastosowanie w przemyśle meblarskim przy produkcji m.in. mebli szpitalnych, a także tych do salonów fryzjerskich i kosmetycznych, tworzy się z niego również elementy mebli biurowych, np. wkłady do szuflad

Materiał znajduje zastosowanie w następujących branżach: przemysł maszynowy, samochodowy, elektrotechniczny, elektromaszynowy, elektronika i artykuły gospodarstwa domowego. Wykorzystywany do produkcji włókien, naczyń, opakowań żywności, niewielkich kształtek i obudowań urządzeń elektronicznych.

Materiał wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest przezroczystość, odporność termiczna i wysoka udarność. Stosuje się go do produkcji osłon, ram montażowych urządzeń elektrotechnicznych, obudów i elementów urządzeń AGD czy zbiorników.

Materiał znajduje szereg funkcjonalnych, a zarazem dekoracyjnych zastosowań w przestrzeniach biznesowych. Jednym z najpopularniejszych z nich są przeszklenia obrazów w salach konferencyjnych. To także materiał, z którego tworzy się dekoracyjne aranżacje ścienne w poczekalniach i recepcjach, przeszklenia lamp o różnych kształtach i formach, kolorowe przeszklenia mebli biurowych, a nawet ścianki działowe w powierzchniach biurowych typu open space

Materiały wykorzystywane są głównie jako materiały izolacyjne i wygładzeniowe.

Materiał znajduje zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. To doskonały materiał do tworzenia stoisk sprzedażowo-promocyjnych, szyldów wewnętrznych i tych na zewnątrz budynków, stoisk prezentacyjnych, elementów wyposażenia i wystroju sklepów.

Materiał stosowany m.in. do produkcji karimat.

Materiał wykorzystywany do produkcji mebli jako wypełnienie, ale i do konstrukcji architektonicznych.

Materiał stosowany jest także w przemyśle tytoniowym, ceramice czy elektrotechnice jako materiał do wykonania papieru ściernego, uszczelek lub filtrów. Wykorzystywany także w branży reklamowej do produkcji plakatów, zaproszeń oraz innych produktów niezbędnych do utrzymywania komunikacji z klientem

Tektura jest materiałem nadającym się do druku zarówno offsetowego, jak i fleksograficznego (nie obrabiamy tektury litej).

Matreriał stosuje się do wyklejania tablic reklamowych i informacyjnych, gdzie podkładem jest płaska blacha, płyta PCV, metaplex czy też dibondu.

Materiał wykorzystywane do produkcji elementów dekoracyjnych typu panele ażurowe. W reklamie folie znajdują zastosowanie m.in. w produkcji zawieszek, kiwaków (wobblerów).

Materiał znajduje swoje zastosowanie głównie na rusztowaniach, na placach budowy, na fasadach, na wystawach czy targach.

Materiał stosowany w specjalistycznych placówkach, np. szpitalach i przychodniach jako najpopularniejsza wykładzina podłogowa.

Materiał wykorzystywany do produkcji przekładek, przydatnych w czasie pakowania kruchych i delikatnych przedmiotów, np. zastawy stołowej, kieliszków, butelek czy wazonów. Tektura falista jest także wykorzystywana przez firmy kurierskie, w magazynach i hurtowniach

Materiał doskonale sprawdza się w druku cyfrowym, do produkcji ekspozytorów (POS / POP), aranżacji przestrzeni targowych. Materiał wykorzystywany jest także m.in. w meblarstwie, aranżacji wnętrz budynków publicznych i prywatnych.

Materiał stosowany jako zabezpieczenia przede wszystkim w przemyśle ceramicznym oraz meblarskim, ale też do transportu szkła oraz urządzeń elektrycznych i elektronicznych, które ochrania przed wstrząsami. Często stosuje się ją w budownictwie, np. jako materiał pochłaniający fale akustyczne

Materiał ten to rodzaj okładziny ściennej i sufitowej, do stworzenia której wykorzystuje się materiały dobrze pochłaniające dźwięk, czyli wyciszające pomieszczenie

Materiały tekstylne stosowane są zarówno w branży odzieżowej jak i reklamowej. Doskonale sprawdzają się jako składowa podświetlanych kasetonów, ram tekstylnych z naciąganą tkaniną. Stanowią doskonałą się jako forma komunikacji z Klientem na witrynach sklepowych czy innych instytucjach typu muzea czy teatry.

Materiał doskonale sprawdza się jako element dekoracyjny do wnętrz, wykorzystuje się go również w projektach krzeseł, foteli, siedzisk, jak również lamp i szafek.

Materiał stosowany jako forma zabezpieczenia nieukończonej budowy czy dachu przed zniszczeniem, nadaje się także jako element do budowy namiotu ogrodowego, wojskowego czy osłony samochodu.

Materiał z serii ekologicznej. Produkt w 100% wykonany z włókien celulozowych – w 100% nadający się do recyklingu. Płyty są mocne, sztywne i stabilne – produkt nie ulega odkształceniom.

Dwustronnie laminowany karton powlekany papierem pół-matowym, przeznaczony do produkcji materiałów POS.

Unikatowa, cienka wykładzina dywanowa do zadruku sublimacyjnego. Wykładziny są doskonałym nośnikiem identyfikacji wizualne w biurach, mogą także stanowić indywidualny element wystroju wnętrza.

Jeśli potrzebujesz wyciąć lub wyfrezować materiał, którego nie znalazłeś/aś w naszej ofercie, skontaktuje się z nami.
Krawędzie niektórych materiałów po wykonaniu obróbki frezowania wymagają dodatkowego oczyszczenia.