Figura wykonana z płyty warstwowej z okładziną z PCW

Figury przestrzenne wycinane ze staduru, łączone elementy.

Nietuzinkowe trójwymiarowe figury stanowią oryginalny element dekoracyjny wnętrza, doskonale sprawdzają się także jako komponent reklamy wizualnej np. na witrynie sklepowej. Prezentowana figura powstała na zamówienie Klienta jako element projektu stoiska targowego.

Materiał, z jakiego powstała prezentowana figura składa się ze spienionego polistyrenu, potocznie nazywanego styrodurem. Co to jest i do czego służy? Polistyren ekstrudowany to rodzaj materiału, który wykorzystuje się głównie do izolacji termicznej różnorodnych powierzchni. Dzięki specyficznej bardzo ścisłej strukturze, składającej się z niewielkich komórek, wykazuje on wysokie właściwości termiczne. Dodatkowo z zewnątrz jego powierzchnia jest gładka ( okleina PCV), co stanowi jego ogromny walor estetyczny i ułatwia wkomponowanie go w otoczenie. Polistyren ekstrudowany to materiał twardy i odporny na wilgoć. Dlatego właśnie doskonale nadaje się do wykonywania figur przestrzennych i liter oraz innych elementów graficznych w reklamach zewnętrznych. Ten wdzięczny materiał, podobnie jak plexi, doskonale poddaje się obróbce, stąd możliwość tworzenia wielobarwnych form przestrzennych.

Figura konia została wykonana bez użycia grama kleju, wszystkie elementy (ponad 100 sztuk) – pasowały do siebie idealnie. Model złożono na zasadzie puzzli 3D. Wynikało to z bardzo precyzyjnego ich wycięcia na frezarce AXYZ 5240-5130. Maszyna ta, to wielofunkcyjny ploter frezująco-tnący wyposażony w trzy niezależne głowice, dzięki którym można wyciąć lub wyfrezować przeróżne elementy w wielu typowych i nietypowych materiałach. Duża powierzchnia robocza stołu (2200x4250 mm) umożliwiła wykonanie powyższego modelu konia w dużym formacie – wielkość figury to 1900x500x500mm.

 

Wyceń projekt ico right

Nasze usługi

Zajmujemy się cięciem i frezowaniem, posiadamy specjalistyczny park maszynowy do druku (UV, sublimacja) i obróbki wykańczającej (szycie, zakuwanie oczek, laminowanie, gięcie, POS).

Cięcie

Cięcie

Cięcie – pozwala na wycinanie różnego rodzaju komponentów o skomplikowanych kształtach w materiałach miękkich typu tkaniny, pianki, gumy, tektura itp.

Czytaj więcej
Spawanie

Spawanie

Usługi spawania stali / aluminium – specjalizujemy się w profesjonalnym spawaniu konstrukcyjnych stali węglowych, stopowych, jak również aluminium.

Czytaj więcej