Usługi cięcia pianki, tkanin, tektury

Cięcie plexi, dibondu, HPL, PVC. Cięcie płyt wiórowych, MDF-u oraz poliestru.

Usługa cięcia

Cięcie – wyposażenie naszego parku maszynowego w specjalistyczne narzędzia, jakimi są noże oscylacyjne w połączeniu z odpowiednio dużym obszarem roboczym stołu plotera (max. 320 x 340 cm) pozwala nam na wycinanie różnego rodzaju komponentów o skomplikowanych kształtach.

Cięcie nożem oscylacyjnym to proces, który umożliwia wycinanie cienkich i elastycznych materiałów takich jak płyty piankowe, guma, tkaniny czy tektura. Nóż oscylacyjny z łatwością rozcina tego typu materiały, zachowując przy tym wysoką jakoś krawędzi.

Technologia cięcia nożem oscylacyjnym pozwala na wycinanie różnego rodzaju elementów reklamowych, form piankowych, a także komponentów do produkcji obuwia oraz odzieży itp.

Nasze plotery wyposażone są również w głowice bigujące pozwalające na produkcję nawet krótkoseryjną różnego rodzaju opakowań tekturowych. Bigowanie to proces, który polega na ułatwieniu zginania materiału w określonym i zamierzonym miejscu. Jest to mechaniczne wykonywanie na papierze lub kartonie specjalnych wgnieceń. Wgniecenia te mają umożliwić odpowiedniego zgięcia kartonu lub tektury.

Cięcie wykonujemy na podstawie pliku przesłanego przez Klienta na maszynach typu ZUND i AXYZ.

AXYZ oferuje rozwiązania do przetwarzania m.in.płyt PCV, pianki we wszystkich kształtach i rozmiarach, od jednorazowych produktów niestandardowych po produkcję na dużą skalę.

Ploter Zünd z kolei to nowoczesne urządzenie, które umożliwia cięcie ze szwajcarską precyzją. Systemy Zünd stanowią połączenie innowacyjnych technologii, które na podstawie oprogramowania Zünd Cut Center, gwarantują najwyższą wydajność rozkroju.

Maksymalna szerokość stołu roboczego dochodząca do 3.2 m, szereg innych udogodnień do zdalnego dystrybuowania materiałami w rolkach, to tylko niektóre cechy, dzięki którym obróbka materiałów nawiniętych na duże, nieporęczne belki, takie jak folia PVC czy tkaniny poliestrowe, staje się prosta i efektywna. Proces rozkroju cyfrowego pozwala na uzyskanie znacznie krótszych czasów rozkroju, większej dokładność i powtarzalności cięcia.


Materiały, które możemy ciąć na w/w maszynach to: płyta PCV, płyta piankowa, tworzywa sztuczne, płyta kartonowa, karton plaster miodu.

Kliknij i opisz nam swój projekt. Zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.
Wyceń projekt ico right

Usługi

Sprawdź nasze inne usługi.

Frezowanie

Frezowanie

Frezowanie – wykonywane na materiałach typu drewno, plexi, PVC, dibond. Doskonale w przypadku każdego materiału drewnopochodnego lub tworzywa sztucznego, które wymaga precyzyjnej i dokładnej obróbki.

Czytaj więcej
Prototypowanie

Prototypowanie

Prototypowanie – proces wstępnego przygotowania do produkcji danej realizacji. Niezwykle ważny etap, pozwalający na wychwycenie wszelkich uchybień.

Czytaj więcej