Usługi druku (druk UV, sublimacyjny): drukowanie na plexi, tkaninach, PCV

DRUK UV na tkaninach typu poliester, SAMBA oraz materiałach płaskich typu PVC, sklejka, dibond

Usługi druku

Potrzebujesz wydruku na materiale płaskim lub rolowym? Jeżeli tak, to polecamy Ci takie techniki druku, jak druk sublimacyjny oraz druk UV.

Czym są materiały rolowe? To przede wszystkim tkaniny poliestrowe. Drukowanie tkanin odbywa się u nas przy użyciu przyjaznych dla środowiska oraz bezwonnych tuszy wodnych. Kolejną korzyścią z ich stosowania jest standard OEKO-TEX. Oznacza on, że wykorzystywane przez nas tusze nie wytwarzają szkodliwych dla człowieka substancji. Przy użyciu tego tuszu możemy tworzyć bezpieczne produkty zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Tym, co wyróżnia ten rodzaj druku jest zjawisko sublimacji. Polega ono na bezpośrednim przechodzeniu ze stanu stałego w gazowy. Nie ma tutaj mowy o stanie ciekłym. Cząsteczki barwnika, które są obecne na papierze transferowym w wyniku docisku prasy i wysokiej temperatury (180-200 stopni), przenikają w postaci gazu do struktury podłoża drukowego. Druk sublimacyjny powoduje, że wzór znajduje się w pewnym sensie w środku tkaniny, a nie na jej powierzchni. To sprawia, że jest on o wiele bardziej trwały niż standardowe metody druku na tkaninach.

Na jakich materiałach możemy wykonać druk UV?

Druk UV polecamy Ci zarówno w przypadku materiałów płaskich, jak i rolowych. Materiały płaskie to przede wszystkim: płyty PCV, dibond, szkło plexi, MDF oraz kartony. Natomiast materiały rolowe to między innymi: folie, papiery, banery, siatki, tkaniny. Dla wyjaśnienia dodamy jeszcze, że są one przeznaczone do druku wielkoformatowego, na przykład w przypadku reklam, czy bilbordów.

Jakie korzyści daje wykorzystanie druku UV?

Pierwszą zaletą jest brak nieprzyjemnego i szkodliwego dla zdrowia zapachu w pomieszczeniu. Dlatego tę metodę druku polecamy Ci, jeżeli potrzebujesz umieścić nadruk: w biurach, mieszkaniach, hotelach, czy restauracjach.

Materiały pokryte tym drukiem mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wszystko za sprawą bardzo wysokiej odporności na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Druk UV będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem, jeżeli potrzebujesz szyldu, tablicy informacyjnej lub reklamy, którą chcesz umieścić na budynku.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby stworzony przez nas nadruk był widoczny z dużej odległości i przyciągał spojrzenia, to druk UV spełni Twoje oczekiwania. Zaproponowana przez Ciebie grafika będzie bardzo wiernie odwzorowana, a nasycenie kolorystyczne zachwyci każdego.

Nasi klienci wyjątkowo chętnie wybierają druk UV przy takich zamówieniach, jak szyldy, plansze oraz tablice informacyjne. Jednak jak pewnie zdążyłeś się już zorientować materiały płaskie to nie tylko szyldy lub plansze reklamowe. Druk UV będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem również w sytuacji, gdy chcesz udekorować witrynę sklepową, fragmenty zabudowy stoisk wystawienniczych, stojaków, ekspozytorów lub materiałów POS. Jeżeli druk UV nie spełnia Twoich oczekiwań, to wykonujemy również druk na plexi.

Jakie zalety ma druk na plexi?

Może zaczniemy od tego, czy tak w ogóle jest to plexi. Inaczej jest to płyta akrylowa lub PMMA. Może być bezbarwna lub mieć mleczny kolor. Często wykorzystuje się ją jako alternatywę dla szkła, w szczególności w takich miejscach, gdzie jego stłuczenie mogłoby być niebezpieczne dla otoczenia. Plexi można poddawać obróbce mechanicznej lub laserowej.

Druk plexi będzie dla Ciebie przydatny, jeżeli potrzebujesz tabliczek informacyjnych, wydruków do podświetleń, szyldów, cenników, tablic podświetlanych. Jeszcze długo moglibyśmy wymieniać możliwości, jakie daje Ci profesjonalny druk plexi. W razie wątpliwości, zadzwoń do nas. Chętnie znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiązanie.

A może lepiej wybierz druk na PCV?

Druk na PCV to już ostatnia z oferowanych przez nas usług. Płyty PCV to doskonałe podłoże do druku wyklejania szyldów, obrazów, dekoracji witryn sklepowych, tablic informacyjnych czy konstrukcji przestrzennych.

Skontaktuj się z nami i złóż zamówienie jak najszybciej! Opisz nam, czego potrzebujesz, a my zajmiemy się resztą!

Wyceń projekt ico right

Usługi

Sprawdź nasze inne usługi.

Frezowanie

Frezowanie

Frezowanie – wykonywane na materiałach typu drewno, plexi, PVC, dibond. Doskonale w przypadku każdego materiału drewnopochodnego lub tworzywa sztucznego, które wymaga precyzyjnej i dokładnej obróbki.

Czytaj więcej
Spawanie

Spawanie

Usługi spawania stali / aluminium – specjalizujemy się w profesjonalnym spawaniu konstrukcyjnych stali węglowych, stopowych, jak również aluminium.

Czytaj więcej