Usługi druku (druk UV, sublimacyjny): drukowanie na plexi, tkaninach, PCV

DRUK UV na tkaninach typu poliester, SAMBA oraz materiałach płaskich typu PVC, sklejka, dibond

Usługa druku

Oferujemy druk materiałów płaskich i rolowych. Stosowanymi na co dzień technikami druku są sublimacja i druk UV.

Materiały rolowe, czyli głównie tkaniny poliestrowe drukujemy ekologicznymi, bezwonnymi tuszami wodnymi zgodnymi ze standardem OEKO-TEX, które nie emitują szkodliwych substancji chemicznych i mogą być z powodzeniem używane w produktach zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Sednem technologii druku sublimacyjnego jest zjawisko sublimacji, czyli bezpośredniego przejścia ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Cząsteczki barwnika znajdujące się na papierze transferowym pod wypływem docisku prasy oraz wysokiej temperatury (180-200 stopni) przenikają jako gaz do struktury podłoża drukowego. Finalnie, wzór znajduje się niejako wewnątrz tkaniny, a nie na powierzchni, co wpływa na trwałość wydruku.

Drugim rozwiązaniem technologicznym jest DRUK UV. technologię stosujemy przy realizacji zleceń zarówno na materiałach płaskich, jak i rolowych.

Na jakich materiałach wykonujemy druk UV?

  • na materiałach płaskich typu: płyty pcv, dibond, pleksi szkło, mdf, kartony i inne

  • większości materiałów na roli przeznaczonych do druku wielkoformatowego takie jak folie, papiery, banery, siatki, tkaniny

Jakie zalety ma druk UV?

  • Podczas drukowania nie wydzielają się szkodliwe zapachy. Dzięki temu przygotowane tą metodą wydruki wykorzystuje się we wnętrzach użytkowych – w biurach, mieszkaniach, hotelach, czy restauracjach.
  • Druku UV jest odporny na warunki atmosferyczne, dzięki temu stosowany jest również na zewnątrz, np. w postaci szyldów, tablic informacyjnych i reklam umieszczanych na budynkach.
  • Wykonane wydruki charakteryzują się wiernym odwzorowaniem kolorów grafiki.

Rozwiązanie to doskonale sprawdza się przy takich realizacjach jak szyldy, plansze oraz tablice informacyjne.

Materiały płaskie zadrukowane bezpośrednio wykorzystujemy także do produkcji dekoracji witryn sklepowych, elementów zabudowy stoisk wystawienniczych, stojaków, ekspozytorów czy materiałów POS.


Kliknij i opisz nam swój projekt. Zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

Wyceń projekt ico right

Usługi

Sprawdź nasze inne usługi.

Cięcie

Cięcie

Cięcie – pozwala na wycinanie różnego rodzaju komponentów o skomplikowanych kształtach w materiałach miękkich typu tkaniny, pianki, gumy, tektura itp.

Czytaj więcej
Frezowanie

Frezowanie

Frezowanie – wykonywane na materiałach typu drewno, plexi, PVC, dibond. Doskonale w przypadku każdego materiału drewnopochodnego lub tworzywa sztucznego, które wymaga precyzyjnej i dokładnej obróbki.

Czytaj więcej