Usługi gięcia plexi, poliwęglanu, PCV

Gięcie termiczne materiałów, takich jak plexi, PCV, poliwęglan, HIPS

Usługi gięcia plexi, poliwęglanu, PCV

Plexi jest materiałem dosyć prostym w obróbce. Na poziomie podstawowym wystarczy mieć trochę zdolności manualnych, aby wykonać odpowiednie wygięcia. Jednak profesjonalne gięcie plexi jest już o wiele bardziej skomplikowanym i zaawansowanym procesem. Wykorzystujemy do tego celu specjalne urządzenia, które noszą nazwę giętarek. Dają one możliwość zautomatyzowania całego procesu i gięcia plexi w dużych ilościach. Nie zajmuje to wiele czasu.

Natomiast gięcie plexi w niewielkich ilościach, możesz samodzielnie wykonać w domu. Plexi zaczyna być plastyczne już przy temperaturze 70 stopni Celsjusza. Do samodzielnego gięcia plexi będą Ci potrzebne: opalarka, przyrząd do przytrzymania elementu plexi w czasie gięcia (imadło lub ścisk stolarski). Natomiast jeżeli potrzebujesz pomocy przy gięciu plexi, to koniecznie zgłoś się do nas. Oferujemy również innego rodzaju usługi.

Gięcie poliwęglanu

Musisz mieć świadomość tego, że poliwęglan może być gięty tylko zgodne z określonymi zasadami. Podaje je producent. Gięcie poliwęglanu pod zbyt ostrym łukiem może doprowadzić do występowania najpierw mikropęknięć, później bardziej widocznych pęknięć. W końcu może dość do pokruszenia lub nawet połamania płyty poliwęglanowej. Zniszczenie źle wygiętego poliwęglanu zdecydowanie przyspiesza promieniowanie słoneczne.

Im bardziej przekroczy się dopuszczalne normy gięcia poliwęglanu, tym szybciej ulega on degradacji. Warto tutaj wspomnieć jeszcze o tym, że jeżeli nie chcesz mieć takich problemów, to powinieneś skorzystać z profesjonalnych usług gięcia poliwęglanu.

Gięcie PCV

W naszej ofercie znalazło się również gięcie PCV. Jest to tworzywo sztuczne, które wykorzystuje się w bardzo wielu dziedzinach życia. Ma wyjątkowe właściwości termoplastyczne i charakteryzuje się dużą wytrzymałością.

Usługi gięcia

Oferujemy usługi gięcia takich materiałów, jak: plexi oraz PCV. Posiadamy nowoczesną giętarkę i park maszynowy.

Oferujemy następujące parametry obróbek:

  • maksymalna długość detalu: 2000 mm;
  • dokładność gięcia (+/-): 0,1 mm.
Wyceń projekt ico right

Usługi

Sprawdź nasze inne usługi.

Frezowanie

Frezowanie

Frezowanie – wykonywane na materiałach typu drewno, plexi, PVC, dibond. Doskonale w przypadku każdego materiału drewnopochodnego lub tworzywa sztucznego, które wymaga precyzyjnej i dokładnej obróbki.

Czytaj więcej
Spawanie

Spawanie

Usługi spawania stali / aluminium – specjalizujemy się w profesjonalnym spawaniu konstrukcyjnych stali węglowych, stopowych, jak również aluminium.

Czytaj więcej