Karton

Nadruk bezpośredni na kartonie. Cięcia kartonu oraz bigowanie

Usługi dodatkowe

oklejanie, druk, klejenie

Dostępny formaty [mm]

700x1000, 1000x1400

Dostępne grubości [mm]

1, 2

Wyceń projekt ico right

Zastosowanie kartonu

Karton cechuje wiele właściwości, nie tylko estetyczny i modny obecnie wygląd. Jest to materiał bardzo wytrzymały. Świetnie nadaje się nie tylko do produkcji mebli, ale i do konstrukcji architektonicznych. Jest bardzo plastyczny i łatwy w recyklingu. Może być przetwarzany nawet kilkukrotnie. Karton stosuje się także do produkcji pudełek produktowych, okładek na książki, teczek, pocztówek oraz lekkich opakowań. Doskonale nadaje się do nadruku bezpośredniego. Często używany jest jako komponent materiałów marketingowych. Kartony z nadrukiem są również jedna z tańszych wersji reklamy. Karton jest dla nas bazą do tworzenia m.in. plakatów, ulotek, etykiet-przywieszek produktowych.

 

Jakiej obróbce możemy poddać karton?

Oferujemy ten materiał z możliwością zadruku bezpośredniego. Stosujemy także cięcie kartonu przy użyciu plotera tnąco-frezującego. Dzięki temu możemy zaoferować cięcie kartonu do wskazanego formatu czy kształtu. Maszyna ta pozwala nam również zabigować karton w odpowiednich miejscach. Brak konieczności posiadania wykrojnika zmniejsza nam koszty przy małych nakładach. Daje nam to możliwość realizacji od kilku sztuk.

 

Czym się różni karton od tektury?

Karton i tektura dla wielu wydaje się tym samym bądź niewiele różniącym się materiałem. A jednak każdy z tych materiałów ma inne właściwości! Karton jest jednolitym i elastycznym wyrobem papierniczym posiadającym gramaturę od 160 g/m² do 315 g/m². Dzięki tej właściwości jest łatwiejszy w obróbce. W branży reklamowej najbardziej znane nazwy kartonów to m.in. karton Alaska lub karton Arktica. Tektura jest natomiast najgrubszym (do 4 mm) wyrobem papierniczym. Ma gramaturze większą niż 315 g/m2. Dzięki temu jest znacznie sztywniejsza i wytrzymalsza niż karton. To sprawia, że materiał uzyskuje znacznie większą wytrzymałość, tracąc jednak na elastyczności.Nadaje się za to do produkcji solidnych paczek, opakowań, a nawet palet produkcyjnych.

 

Chcesz stworzyć estetyczny i ekologiczny produkt reklamowy?

Kliknij i opisz nam swój projekt. Zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

Realizacje

Zobacz nasze przykładowe realizacje. W jaki sposób zostały zaprojektowane i wykonane

Zawieszki tekturowe i kartonowe

Zawieszki tekturowe i kartonowe

Czytaj więcej
Ekspozytor produktowy tkaninowy

Ekspozytor produktowy tkaninowy

Czytaj więcej