Ekspozytor produktowy

Ekspozytor produktowy wykonany z materiału plexi czarnej. Zadruk bezpośredni grafiki.

W produkcji wszelkiego rodzaju POS-ów wykorzystuje się wiele materiałów. Jednym z nich, który doskonale się nadaje do takie produkcji jest plexi.

Plexi jest tworzywem sztucznym, składającym się z polimetakrylanu metylu. W swojej pierwotnej formie plexi jest materiałem bezbarwnym, sztywnym, ale też termoplastycznym, co pozwala na bezproblemową obróbkę mechaniczną oraz kształtowanie materiału. Na plexi można wykonać przeróżne nadruki metodą UV. Tworzywo to znane jest również pod nazwami: szkło akrylowe, szkło organiczne, plexiglas, metaplex, czy pleksa.Ten elegancki stojak na płyn do szyb i odmrażacz do szyb samochodowych został wykonany z czarnej plexi.

Elementy zostały wyfrezowane na frezarce Zund – dzięki czemu krawędzie frezowanego tworzywa są gładkie i precyzyjne. Na froncie stojak wykonano bezpośredni nadruk tuszami UV w kolorze białym. Elementy zostały wygięte termicznie a następnie sklejone ze sobą.

Pierwszym etapem produkcji było wykonanie nadruku na płycie plexi. Nadruk tuszami UV, które są bardzo trwałe , wykonano na drukarce DURST Rho o rozdzielczości 1440 DPI . Wykorzystano farby z kolorem białym.

Kolejnym etapem produkcji było wyfrezowanie elementów stojaka. Elementy te wykonano przy pomocy frezarki Zund PN. Frezarka ta wyposażona we szybkoobrotowe wrzeciono frezujące o mocy 0,85 KW- doskonale nadaje się do obróbki plexi. Dzięki temu narzędziu , krawędź obrabianego materiału jest idealnie gładka co eliminuje potrzebę polerowania krawędzi plexi. Frezarka Zund wyposażona jest w kamerę z system optycznym , który rozpoznaje zadrukowane punkty kontrolne, dzięki którym maszyna jest w stanie bardzo precyzyjnie z dokładności do 0,01 milimetra spozycjonować frezowany element na płycie.

Trzeci etap to obróbka termiczna plexi- front , góra i tył stojaka wykonany jest z 1 elementu i został wygięty termicznie na giętarce. Dzięki temu powstałe miękkie zaokrąglone krawędzie.

Ostatni etap to sklejanie ze sobą elementów- dedykowanym klejem do klejenia plexi. Klej tworzy bezbarwną trwałą spoinę.

Wyceń projekt ico right

Nasze usługi

Zajmujemy się cięciem i frezowaniem, posiadamy specjalistyczny park maszynowy do druku (UV, sublimacja) i obróbki wykańczającej (szycie, zakuwanie oczek, laminowanie, gięcie, POS).

Cięcie

Cięcie

Cięcie – pozwala na wycinanie różnego rodzaju komponentów o skomplikowanych kształtach w materiałach miękkich typu tkaniny, pianki, gumy, tektura itp.

Czytaj więcej
Frezowanie

Frezowanie

Frezowanie – wykonywane na materiałach typu drewno, plexi, PVC, dibond. Doskonale w przypadku każdego materiału drewnopochodnego lub tworzywa sztucznego, które wymaga precyzyjnej i dokładnej obróbki.

Czytaj więcej