Sklejka

Cięcie, frezowanie sklejki. Elementy dekoracyjne do wnętrz, możesz wykonać z materiałów typu:  filc dekoracyjny na ścianę czy plexi.

Usługi dodatkowe

druk, klejenie

Dostępny formaty [mm]

1250x2500, 1500x3000

Dostępne grubości [mm]

4, 5, 6, 8, 10, 12, 16, 18, 19

Wyceń projekt ico right

Sklejka — zastosowanie. Gdzie można wykorzystać sklejkę?


Materiał znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.Stosowana jest jako komponent w przemyśle budowlanym, meblarskim czy stoczniowym.

Sklejka wykorzystywana jest także do budowy ścian działowych, drzwi czy blatów. Materiał podbija także rynek reklamy. Tworzymy z niego ekspozytory produktowe, zawieszki dekoracyjne czy tabliczki pamiątkowe. Sklejka niewątpliwie jest materiałem efektownym. Jest tworzywem praktycznym - giętkim i stabilnym.

Jest także komponentem uniwersalnym -nadaje się zarówno na ścianę, jak i na podłogę. Wykonuje się z niej meble, dekoracyjne litery, lampy i dodatki.

Sklejka kojarzona jest przez Klientów jako materiał eko. Prawdopodobnie z uwagi na fakt, że jest materiał drewnopochodny. Warto to wykorzystać, jeśli mamy biznes, który z ekologią powinien się kojarzyć.


Jakiej obróbce można poddać sklejkę?

Stosujemy cięcie i frezowanie sklejki przy użyciu plotera tnąco-frezującego. Dzięki temu możemy zaoferować cięcie formatek ze sklejki. Stosowanie tej metody pozwala również na wycinanie w sklejce praktycznie dowolnych wzorów. Stabilność materiału pozwala także na laserową obróbkę sklejki. Zastosowanie tej techniki pozwala nam na tworzenie dedykowanych produktów. Dzięki temu możliwe jest grawerowanie tekstu czy wzoru na sklejce.


Co to jest sklejka?

Sklejkę wytwarza się z różnych gatunków drzew. Najczęściej stosowaną jest sklejka brzozowa, sklejka sosnowa. Rzadziej używa się sklejki bukowej czy z drzew egzotycznych.

Jest to materiał drewnopochodny, kompozytowy, sklejony. Rodzaj zastosowanego w produkcji kleju pozwala wyróżnić sklejki suchotrwałe i wodoodporne.

Warto zaznaczyć, że wodoodporność odnosi się do kleju, a nie całego tworzywa. Sklejka jako produkt drewnopochodny nie jest odporna na wodę.


Jakie są dostępne kolory sklejki?

Producenci sklejki oferują nam dwie wersje sklejki: szlifowanej bądź nieszlifowanej. Na wierzchu widoczny jest układ słojów drewna w fornirze. O kolorze sklejki oraz wzorze decyduje materiał, którego użyto do jej produkcji.

Barwy poszczególnych rodzajów drewna, z których powstają sklejki

• drewno sosnowe - kolor sklejki jasnożółty, charakterystyczne usłojenie, duże sęki

• drewno brzozowe - kolor sklejki bardzo jasny, słoje niewidoczne, wygląd jednolity

• drewno olchowe - kolor sklejki w tonacji czerwonej, na płytach są lekko zaznaczone małe usłojenia oraz ciemne przebarwienia i sęki małych rozmiarów

• drewno bukowe - kolor sklejki lekko różowy, usłojenie podobne do drewna olchy


Jakie są dostępne grubości sklejki?

Grubość sklejki może wynosić od 3 do 50 milimetrów. Szerokość od 122 do 150 centymetrów, długość od 244 do 300 centymetrów. W branży reklamowej pracujemy głównie na grubościach 3 i 4 mm poddając sklejkę głównie obróbce laserowej. Wycinamy i frezujemy także materiał do dowolnych kształtów.


Kliknij i opisz nam swój projekt. Zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

Realizacje

Zobacz nasze przykładowe realizacje. W jaki sposób zostały zaprojektowane i wykonane

Zawieszki tekturowe i kartonowe

Zawieszki tekturowe i kartonowe

Czytaj więcej
Ekspozytor produktowy tkaninowy

Ekspozytor produktowy tkaninowy

Czytaj więcej