Dibond - płyta kompozytowa z okładziną aluminiową

Cięcie płyt kompozytowych i frezowanie dibondu. W ofercie także druk na dibondzie. W sprzedaży dostępne także płyty dibond.

Usługi dodatkowe

druk

Dostępny formaty [mm]

1000x1000, 1500x3000, 1500x4000

Dostępne grubości [mm]

2, 3

Wyceń projekt ico right

 

Co to jest dibond?

Dibond to inaczej płyta kompozytowa. Jest to idealnie gładki materiał. Charakteryzuje go duża sztywność. Dodatkowo dibond szczotkowany charakteryzuje się metaliczną strukturą lica. Jest odporny na zginanie. Ważnym atutem materiału jest także jego lekka wagaPłyta kompozytowo — warstwowa złożona jest z dwóch warstw aluminium. Obie warstwy połączonych są ze sobą rdzeniem polietylenowym.

 

Co można zrobić z dibondu?

Dibond to materiał najczęściej stosowany w branży reklamowej. Dibond jest wytrzymały na warunki atmosferyczne. Idealnie sprawdza się jako np. tabliczki informacyjne, szyldy czy tablice reklamowe. Tworzymy także litery, napisy z dibondu czy numery. Z dibondu robimy również kasetony reklamowe. Jest także elegancką i trwałą bazą do produkcji np. ekspozytorów produktowych. Dibond sprawdza się świetnie w architekturze wnętrz. Doskonale sprawdza się jako płyta elewacyjna, na fasady budynku.

 

Jakiej obróbce można poddać dibond?

Usługa cięcia dibondu, którą oferujemy, pozwala nam na wycinanie dowolnych formatek z dibondu. Przycinamy płyty dibondu na konkretny wymiar. Frezowanie pozwala na wycięcie różnej wielkości otworów czy wzorów. Możemy robić również podfrezowania pod gięcie i klejenie dibondu. Na tym materiale możemy także wykonać nadruk bezpośredni (druk UV) lub wykleić go zadrukowana folią.

 

Jakie są rodzaje okładzin dibondu?

W płytach kompozytowych, do których zaliczamy dibond wyróżniamy dwie katergorie:

  • płyty jednostronne- gdzie awers arkusza stanowi warstwa aluminium: pokryta lakierem, bądź z efektem szczotkowanym - dibond szczotkowany. Zabezpieczony jest on folią ochronną. Rewers płyty to okładzina z aluminium zabezpieczona tzw. primerem (pokład stanowiący ochronę przed utlenianiem) lub bez primera tzw. mill finish (wykończenie powierzchni bardziej podatne na utlenienie).
  • płyty dwustronne awers i rewers arkusza to warstwy aluminium powleczone lakierem, bądź z efektem szczotkowanym, zabezpieczone folią zabezpieczającą.

 

Jakie są dostępne grubości dibondu?

Grubość i wymiary dibondu zależne są od planowanego zastosowania. Dla przykładu, w branży reklamowej stosujemy płyty kompozytowe o standardowych grubościach: 2 mm, 3 mm. Wymiary standardowe to: 1500 x 3050 mm; 1500 x 4050 mm; 2000 x 3050 mm; 2000 x 4050 mm.

W przypadku kompozytu reklamowego okładziny zewnętrze z aluminium posiadają grubość AL ≤ 0,30 mm. W ofercie standardowej znajdują się płyty o grubościach obu warstw aluminium: 0,30 mm; 0,21 mm; 0,15 mm; 0,12 mm.

 

Jak frezować dibond?

W przypadku zastosowania tej metody można wykorzystać frezy o różnym kształcie, co pozwala uzyskać krawędzie o różnorodnych kształtach. Dibond często jest wstępnie podfrezowywany i gięty. Naszym parkiem maszynowym bez problemu możemy wykonać taką usługę, jak i resztę niezbędnej obróbki.

 

Kliknij i opisz nam swój projekt. Zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

 

Realizacje

Zobacz nasze przykładowe realizacje. W jaki sposób zostały zaprojektowane i wykonane

Zawieszki tekturowe i kartonowe

Zawieszki tekturowe i kartonowe

Czytaj więcej
Ekspozytor produktowy tkaninowy

Ekspozytor produktowy tkaninowy

Czytaj więcej