Plexiglass płyta pmma

Druk, gięcie, cięcia plexi. Z materiału powstają standy reklamowe, szyldy, osłony.

Usługi dodatkowe

oklejanie, gięcie termiczne, druk, klejenie

Dostępny formaty [mm]

1250x2500

Dostępne grubości [mm]

1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10

Wyceń projekt ico right

Zastosowanie plexi. Gdzie można wykorzystać plexi?

Materiał znajduje szereg funkcjonalnych, a zarazem dekoracyjnych zastosowań.  Stosowany jest w przestrzeniach prywatnych i biznesowych. Jednym z najpopularniejszych z nich są przeszklenia obrazów w salach konferencyjnych. To także materiał, z którego tworzy się dekoracyjne aranżacje ścienne w poczekalniach i recepcjach. Tworzy się z niego przeszklenia lamp o różnych kształtach i formach. Stosuje się go również na ścianki działowe w powierzchniach typu open space. W przestrzeni mieszkalnej plexiglass wykorzystuje się do produkcji nowoczesnych i designerskich stolików kawowych. To także komponenty do tworzenia krzeseł, półek na książki, a nawet rozwiązań takich jak garderoby. W branży reklamowej wykorzystywany jest do produkcji standów, ekspozytorów, osłon. Stosuje się go również do szyldów zewnętrznych i wewnętrznych.


Jakiej obróbce można poddać plexi?

Oferujemy materiał z możliwością zadruku bezpośredniego (druk UV).  Właściwości materiały pozwalają także na gięcie materiału. W ten sposób powstają m.in. ulotkowniki, standy, ekspozytory czy inne formy przestrzenne.


Co to jest plexi?

Plexi, pleksa, plexiglass – tymi nazwami zwyczajowo określamy szkło akrylowe. Materiał ma wysoki stopień przezroczystości. Do złudzenia przypomina szkło. To polimerowe tworzywo sztuczne charakteryzujące się dużą sztywnością i wyjątkową przezroczystością. Na rynek po raz pierwszy zostało pod nazwą plexiglas. W tym samym czasie producent plexi zdecydował się zastrzec nazwę handlową PLEXIGLAS®. W ten oto sposób inni producenci nadali kolejno nazwy handlowe dla materiału: Akrylon, Altuglas, Limacryl, Oroglas, P-Plex, PerClax, Perspex, Plexpol, Setacryl. Niezmiennie w żargonie branżowym szkło akrylowe od lat nazywany jest pleksi lub pleksiglasem. Jest to tworzywo sztuczne o wyjątkowej estetyce i termoplastyce. Materiał cechuje duża odporność na działanie ultrafioletu, co zapobiega żółknięciu. Plexi w naszej ofercie dostępne jest w postaci transparentnej oraz barwionej w różnej gamie kolorystycznej.


Kliknij i opisz nam swój projekt. Zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

Realizacje

Zobacz nasze przykładowe realizacje. W jaki sposób zostały zaprojektowane i wykonane

Zawieszki tekturowe i kartonowe

Zawieszki tekturowe i kartonowe

Czytaj więcej
Ekspozytor produktowy tkaninowy

Ekspozytor produktowy tkaninowy

Czytaj więcej